O MNIE

O mnie

Gallery Wordpress

 

Z wykształcenia jestem historykiem, teoretykiem filmu. W zakresie filmoznawstwa napisałam pracę naukową i uzyskałam tytuł doktora nauk humanistycznych. Moja styczność z obrazem i zamiłowanie do świata barw mają swoje źródło w malarstwie i od niego się właśnie wywodzą. Film jako X Muza jest kontynuacją tych implikacji. Oddziaływanie obrazu filmowego za sprawą barw było i jest przedmiotem moich zainteresowań. Z biegiem lat zaczęłam włączać w obszar swoich aktywności nie tylko prace służące zdobywaniu wiedzy, ale także działalność mającą na celu pracę z ludźmi. Pomaganie ludziom. Kończyłam kursy za granicą i w kraju. Zostałam licencjonowaną liderką jogi śmiechu. Ukończyłam Akademię Mandali Terapeutycznej. Warsztaty wokalne pracy z głosem. Masaż Dotyk Motyla. Certyfikowany Kurs Koloroskopu. Jestem varsavianistką. Liderką inicjatywy społecznej „Przystanek Alzheimer”, działającego przy warszawskim oddziale Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Moją misją jest wspieranie ludzi, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, służącymi samorozwojowi, zdrowiu, wewnętrznemu dobrostanowi, a także dbałość o respektowanie i poszanowanie praw ludzkiej godności w odniesieniu do tych, którzy najbardziej jej potrzebują – osób z chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu. W chwilach wolnych sięgam po pędzel i powracam do swojej pasji malowania sprzed lat. Uczę się gry na flecie i tańca. Coraz częściej wsłuchuję się w ciszę i doświadczam jej piękna. Piękno i estetyka, podobnie jak filozofia, to obszary, które ukochałam najbardziej.

Kolory są przepięknym środkiem wyrazu. Piękno, artyzm, estetyka, nie byłyby tak namacalne i sensoryczne, gdyby nie było kolorów. Nie ma znaczenia to, czy chodzi o świat barwnych iluminacji, czy o ich czarno-białą reprezentację. Warsztaty Koloroskopu okazały się niczym „Warsztaty Weneckie”. Wydobyły na światło dzienne informacje, których nawet się nie domyślamy. Tak, jak tajniki mistrzów weneckich sprzed wieków, wybitnych kolorystów, odsłania nasze kody kolorystyczne, zapisane w głębi naszej istoty.

Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że poznałam tę unikatową metodę. Dzięki Koloroskopowi podróż w świat kolorów w płaszczyźnie antropologicznej, jest możliwa.

Koloroskop jest dla mnie niezwykłym narzędziem poznania i kreacji samego siebie. Stale odkrywam jego tajniki i nowe możliwości, także dzięki państwu.

 

dr Małgorzata Weronika Musioł

 

Gallery Wordpress

 

Zdjęcia: Zbyszek Waliniowski