„Odkryj swój osobisty wewnętrzny kolor” – zapraszamy na 44. spotkanie z cyklu Przystanek Alzheimer

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Przystanek Alzheimer, które zostanie poświęcone świadomej pracy z kolorami.

Barwy są niczym klucze otwierające różnorakie drzwi albo zastrzyk witamin, który może być pobudzający, atrakcyjny i bardzo prosty. Każdy człowiek jest niepowtarzalną indywidualnością, złożoną z właściwych mu kombinacji barw, które na niego oddziałują i wywierają wpływ. Poprzez świadomą pracę z kolorami możemy poprawić jakość naszego życia, wpłynąć na poprawę zdrowia i samopoczucie. Spotkanie ma na celu zapoznanie uczestników szkolenia z unikatową metodą o nazwie koloroskop, która ukazuje człowieka i jego otoczenie z zaskakującej perspektywy, poprzez bogactwo barw. To podróż w świat kolorów uświadamiająca nam, w jaki sposób wibracje barw kształtują i warunkują nasze życie. Koloroskop jest autorską metodą stworzoną przez Theresę Blomqvist ze Szwecji. Analiza kolorystyczna człowieka, jaką proponuje, wypływa z trzydziestoletniego doświadczenia jej autorki. Theresa Blomqvist jest fizjoterapeutką, ma wieloletnie doświadczenie w ochronie zdrowia, jest międzynarodowym wykładowcą prowadzącym kursy „Harmonii ciała” (Body Harmony” i Koloroskopu (Colourscope).

Spotkanie adresowane jest do wszystkich osób, a w szczególności do opiekunów. Praca z kolorami w kontekście opieki nad osobami chorymi na chorobę Alzheimera, może dostarczyć im odświeżającego spojrzenia na siebie i swoich bliskich. Koloroskop jest narzędziem do pracy z samym sobą w oparciu o wiedzę, jaką o sobie uzyskujemy poprzez kolory. Za ich pośrednictwem możemy polepszyć jakość naszego życia, poprawić relacje ze swoim otoczeniem, pomóc choremu w jego fizycznym stanie zdrowia. Daje podpowiedzi, co w sobie zmodyfikować i jak przekształcić oddziaływanie barw na naszą korzyść.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 27 października 2016 roku o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ul. W. Andersa 13 na Muranowie.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.

Książka "Słuchajcie siebie" Ireneusza Gralika